عذاب های الهی مثل زلزله،سیل،بیماری و حتی شاید کرونا _ _ _ در دنیا به علت عدم ایمان و تقوا  و عدم نهی از منکر و  عدم دعا و عدم رعایت انصاف و حجاب و عفاف و … است.

اطاعت از قرآن و در واقع پیروى از بهترین کتاب الهی یعنی قرآن، عامل حفظ انسان از عذاب ناگهانى است که خداوند در آیه ۵۵ سوره زمر به آن توجه داده است.توبه و استغفار کنید تا عواقب گناه در امان خدا باشید. در قرآن، استغفار و توبه به درگاه خداوند به عنوان یکی از اسباب حفظ انسان از گرفتار شدن به عذاب پروردگار مطرح شده است. (مائده، آیات ۷۳ و ۷۴) همچنین از آیات ۸۸ و۸۹ سوره آل عمران و ۱۱ سوره نمل به دست می‌آید که توبه بعد از نافرمانى و اصلاح رفتار نادرست نیز سبب محفوظ ماندن از عذاب الهی خواهد بود.

تسلیم و انابه و بازگشت همراه با تضرع به سوى درگاه پروردگار و تسلیم در برابر امر و مقدراتش از دیگر عوامل محفوظ ماندن شخص از عذاب الهی است. (زمر، آیه ۵۴)

ایمان و تقواى جوامع انسانى، سبب حفظ آنان از عذاب الهى خواهد بود.

شکی نیست که از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل مصونیت انسان از عذاب و عقوبت الهی ایمان و اسلام است. خداوند در آیات بسیاری به ایمان، به عنوان مهم‌ترین عامل مصون ماندن از عذاب الهى توجه داده است. (نساء، آیه ۱۴۷؛ انعام، آیات ۸۲ و ۱۵۸؛ اعراف، آیه ۹۶)

نهی از منکر سبب در امان ماندن از عذاب الهی خدا است؛ چنان‌که گروهی از مومنان نسبت به عملکرد برخی از یهودیان که معروف به اصحاب سبت بودند و ماهی‌گیری در روز شنبه را ترک نمی‌کردند، هشدار می‌دادند و آنان را از عمل خلاف قانون الهی بازمی‌داشتند. همین امر نهی از منکر باعث شد که آنان از عذاب الهی مصون شوند، ولی گناهکاران و ساکتین، گرفتار عذاب الهی شدند. پس نهی از منکر عامل مصونیت‌یابی از عذاب الهی است. (اعراف، آیات ۱۶۴ و۱۶۵)

فضل و رحمت الهی عنایت پروردگار و رحمت بی‌پایان و مستمر او، سبب محفوظ ماندن متّقیان و مومنان از عذاب خواهد بود. (دخان، آیات ۵۱ تا ۵۵؛ نور، آیات ۱۴ تا ۲۰)

عمل صالح که دامنه وسیعی دارد که شامل هر کار خیر و نیک به هدف تقرب و نیت خوب می‌شود. از این رو در قرآن عمل صالح، عامل حفظ انسان از کیفر معرفی و بر آن توجه داده شده است. (کهف، آیات ۸۷ و ۸۸؛ فرقان، آیات ۶۹ و ۷۰؛ صافات، آیات ۵۹ تا ۶۱)

دعا در محفوظ ماندن مؤمنان از عذاب الهى در آیاتی، چون ۲۰۱ سوره بقره و ۱۶ و ۱۹۱ سوره آل عمران مورد تاکید قرار گرفته است.

شاید الان هم دیر شده ولی میشه مسیر رو تغییر داد و به سمت خدا حرکت کرد.خدا توبه کاران را دوست دارد.بسم الله

اما مومنین هم باید مواظب باشند و خدا و قرآن کریم و اهل بیت و امام زمانشون (عج) و نائب امام زمانشون رو فراموش نکنن وبیش از پیش قدم برای بدست آوردن رضایت خدا و مولا،حضرت مهدی علیه اسلام.

در ضمن دوستانی که به دنبال درمان کرونا هستند اول تقوای الهی پیشه کنن و بعد از داروی امام کاظم علیه السلام و همچنین سیاه دانه و عسل استفاده کنن و دستورات اسلامی و در واقع طب اسلامی رو رعایت کنن.همین.کسی که دستورات اسلامی رو رعایت میکنه هم از نظر شرعی و هم از نظر طب اسلامی بدون شک آسیبی نخواهد دید ان شاءالله.

در ضمن از لوم لوح حفیط زیر هم می تونید استفاده کنید که به عنوان هدیه تقدیم میشه که از استاد بزرگواری (س.م.رحمتی) یاد گرفتم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *