خانه / اخبار / مبشرات ظهور / بـشـارتـى قرآنی بـراى هـمـه انـسـانـهـاى آزاده و خـواهـان حـکـومـت عدل و داد

بـشـارتـى قرآنی بـراى هـمـه انـسـانـهـاى آزاده و خـواهـان حـکـومـت عدل و داد

به نام خدا

سلام .بشارتی برای خودم و برای شما منتظران ظهور امام مهدی علیه السلام تقدیم می گردد تا امید شما تقویت شود ان شاءالله.

وضوع بگیرید آخرین کتاب آسمانی قرآن کریم رو باز کنید.سوره قصص و آیه پنج  وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ را چند بار بخوانید.

ترجمه این آیه امید بخش رو چند بار  با دقت بخوانیم. در زیر ترجمه های مختلف را باهم می خوانیم:

آقای انصاریان: و ما می خواستیم به آنان که در آن سرزمین به ناتوانی و زبونی گرفته شده بودند، نعمت های باارزش دهیم، و آنان را پیشوایان مردم و وارثان [اموال، ثروت ها و سرزمین های فرعونیان] گردانیم.
آقای خرمشاهی: و ما مى‏خواهیم که بر کسانى که در روى زمین به زبونى کشیده شده‏اند، منت نهیم [و نعمت دهیم‏] و ایشان را پیشوایان و وارثان گردانیم‏
آقای فولادوند: و خواستیم بر کسانى که در آن سرزمین فرو دست‏ شده بودند منت نهیم و آنان را پیشوایان [مردم] گردانیم و ایشان را وارث [زمین] کنیم
آقای قمشه‌ای: و ما اراده داشتیم که بر آن طایفه ضعیف و ذلیل کرده شده در آن سرزمین منّت گذارده و آنها را پیشوایان (خلق) قرار دهیم و وارث (ملک و جاه فرعونیان) گردانیم.
آقای مکارم شیرازی: اراده ما بر این قرار گرفته است که به مستضعفین نعمت بخشیم، و آنها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم!

قرآن کریم برای همه زمانهاست و این آیه فقط برای بنی اسرائیل نیست و این برای همه زمانها و قوم ها و همه جهانیان است.

این بشارتی در خصوص پیروزی قطعی حق علیه باطل و ایمان بر گفر برای همه انسانهای  آزادی خواه و خواهان عدالت جهانی و برچیده شدن بساط ظلم جور روی زمین است.

برای نمونه می توان حکومت بنی اسرائیل و زوال و نابودی حکومت پر از ظلم و ستم فرعونیان اشاره کرد.

نمونه ای کاملتر آن حکومت پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) و یارانش بعد از ظهور اسلام بود که حکومت پا برهنه ها و تهیدستان با ایمان و مظلومان پاکدل که همیشه توسط فرعون زمان خود مورد تحقیر و ظلم و ستم قرار داشته اند.

این آیه به روشنی بشارت چنین حکومتی است که در روایات ائمه معصوم علیه السلام به ظهور بزرگ و نهایی اشاره شده  و آن حکومت جهانی که زمین به بهشت تبدیل می گردد حکومت امام زمان،حضرت مهدی علیه السلام است که از خدا می خواهیم بقیه غیبت را برما ببخشد ان شاءالله.

امام علی علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند: این گروه آل محمد (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) هستند، خداوند مـهـدى آنـهـا را بـعـد از زحمت و فشارى که بر آنان وارد مى شود برمى انگیزد و به آنها عزت مى دهد و دشمنانشان را ذلیل و خوار مى کند.

امام زین العابدین على بن الحسین (علیه السلام ) در حدیثی می فرمایند:سوگند به کسى که محمد (صلى اللّه عـلیـه و آله و سـلّم ) را بـه حـق بـشـارت دهـنـده و بـیـم دهـنـده قـرار داد کـه نـیـکـان از مـا اهـل البـیـت و پـیـروان آنـهـا بـمنزله موسى و پیروان او هستند، و دشمنان ما و پیروان آنها بمنزله فرعون و پیروان او مى باشند) (سرانجام ما پیروز مى شویم و آنها نابود مى شوند و حکومت حق و عدالت از آن ما خواهد بود).

مستضعف کسى است که نیروهاى بالفعل و بالقوه دارد، اما از ناحیه ظالمان و جباران سخت در فشار قرار گرفته ، ولى با این حال در برابر بند و زنجیر که بر دست و پاى او نهاده اند ساکت و تسلیم نیست ، پیوسته تلاش مى کند، تا زنجیرها را بشکند و آزاد شود، دست جباران و ستمگران را کوتاه سازد و آئین حق و عدالت را برپا کند.
خـداونـد بـه چـنـیـن گروهى وعده یارى و حکومت در زمین داده است ، نه افراد بیدست و پا و جـبـان و ترسو که حتى حاضر نیستند فریادى بکشند، تا چه رسد به اینکه پا در میدان مبارزه بگذارند و قربانى دهند.

قوم بـنـى اسـرائیـل نـیـز آن روز تـوانـسـتند وارث حکومت فرعونیان شوند که گرد رهبر خود مـوسـى (عـلیـه السـلام ) را گـرفـتند، همه نیروهاى خود را بسیج کردند و همه صف واحدى را تشکیل دادند، بقایاى ایمانى که از جدشان ابراهیم به ارث برده بودند با دعوت موسى (علیه السلام ) تکمیل و خرافات را از فکر خود زدودند و آماده قیام شدند.

بـدون هیچ شـکی جـبـاران مـسـتـکـبـر بـراى تـحـکـیـم پـایـه هـاى سـیـاسـت جـابـرانـه خـود قـبـل از هـر چیز سعى مى کنند قربانیان خود را به استضعاف فکرى و فرهنگى بکشانند سپس به استضعاف اقتصادى ، تا قدرت و توانى براى آنها باقى نماند، تا فکر قیام و گرفتن زمام حکومت را در دست و در مغز خود نپرورانند.

در آخرین کتاب آسمانی یعنی قرآن مجید در پنج مورد سخن از مستضعفین به میان آمده که عموما سخن از مؤ منانى مى گوید که تحت فشار جباران و ستمگران قرار داشتند.

برنامه عجیب خدا این است که اگر ارداه کند قوم نیرومند و ظالم و جباری را نابود کند لشگریان آسمان و زمین را برای نابودی بسیج می نماید.

قدرت نمایی خدا این گونه است که خود جباران و ظالمان را مامور نابودی خود نموده و آنچنان در قلب و افکار آنها اثر می گذارد که مشتاقانه هیزمی را جمع می کنندکه باید با آن آتش نابودیشان نماید.

آری وعده خدا حتمی و قطعی و ظهور  خدای زمین حضرت مهدی علیه اسلام بسیار نزدیک است ان شاءالله

 

حتما ببینید

نائب (عام) امام مهدی (عج)،امام خامنه ای (حفظ الله):دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند چهل سال دوم قطعاً بهتر خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور …

دو واقعه بزرگ، بعثت پیامبر آخرالزمان و ظهور منجی آخرالزمان (عج)،نقطه عطف سرنوشت بشریت

تورق در کتب پیشینیان و بررسی پیش‎گویی‎هایی موجود در کتاب مقدس، این مهم را نشان …

چهل روز مراقبه،چهل روز نورانیت

به نام خدا.سلام بنده خدا و منتظر حضرت مهدی علیه السلام این مطلب و توصیه …

خدا انقلاب کرد تا زمینه جهانی شدن دینش را مهیا سازد.

سلام….همراهان گرامی و منتظران حقیقی باید بدانیم که بدون هیچ شک و تردیدی خدای متعال …

و اکنون ایران ابر قدرت جهان با رهبری های حکیمانه نائب عام امام مهدی (علیه السلام)

خدا و امام مهدی (عج) و نائب (عام) امام زمان (عج) و مردم شهید پرور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *