آخرین خبرها
خانه / امام مهدی (ع) کیست؟

امام مهدی (ع) کیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام مهدی یاور و منتظز گرامی

من بسیار هیجان زده ام تا اطلاعاتی مختصر از بزرگ مردی تقدیم شما عزیزان و سروران گرامی کنم که کمی بیشتر با امام حیّ و حاضر آشنا شوید او زنده بوده و هست و تمام امور دنیا بر ایشان سپرده شده است ، امامی که به علت غیبت خود ما از نظرمان غایب است، آری او همیشه حاضر بوده هست و ماغایبیم با حجاب های گناه و سرگرمی های دنیوی،اگر مختصر و مفید بگویم او از پدر مهربانتر است و تنها اوست که با آمدنش در همین کره خاکی بهشتی ایجاد می کند که هر کس آرزو می کند کاش مردگانشان زنده می شدند و جاری شدن دین خدا و زندگی در آسایش و آرامش و پر از نعمت و سرسبزی و امنیت و …. را تجربه می کردند.

امام مهدی (علیه السلام) آخرین منجی و دوازدهمین امام معروف به حجت بن الحسن (م ح م د بن الحسن العسگری) فرزند امام حسن بن علی عسگری (امام یازدهم) همنام پیامبر اسلام (ص) ، {م.ح.م.د} و کنیه اش ابوالقاسم،احمد و القابش :حجت، مهدی، قائم، بقیه الله، حجه الله، صاحب‌الزمان، المنتظَر، غائب، صاحب‌الأمر، ولی عصر، منصور، منتقم و …است.

او در نیمه شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری قمری برابر با ۸۶۹ میلادی و برابر با ۸ مرداد ۲۴۸ شمسی (سال کبیسه) در سامرا چشم به جهان گشود تا ذخیره ای باشد برای نجات جهان از ظلم وستم،ایشان در پنج سالگی بعد از فوت پدرش (امام حسن عسگری علیه السلام) به امامت رسیدند.

قال الامام المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف): إِنّی امانٌ لاِهْلِ الاْرْضِ کَما أَنَّ النُّجُومَ أَمانٌل اِهْلِ السَّماءِ  ( کمال الدین، ج۲، ص۴۸۵).

همانا، من، امان و مایه ایمنی براى اهل زمین هستم، همان گونه که ستاره ها، سبب ایمنى اهل آسمان اند.

زندگی اشرف مخلوقات امام مهدی (ارواحناء فداء) مانند جد بزرگوارشان حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) و پدر گرامیشان حضرت علی (علیه السلام) بوده و هست و خواهد بود و بر اساس احکام و تربیت الهی زندگی ی بسیار ساده و خدا پسندی با بهترین مردمان هر عصر زندگی و دارای تشکیلات بسیار منظم و دقیق و فوق العاده قوی در مدینه النبی دارند و تا ظهور عام که به نظر می رسد  بسیار بسیار نزدیک باشد آن خدایی که حضرت عیسی (علیه السلام) را حفظ کرده،از مولایمان محافظت خواهد کرد.

هر مطلبی مبنی بر اینکه ایشان آواره صحرا و بیابانها و آبادی ها و جزیره ها و … صحت ندارد.

امام مهربانی ها منتظر پایان غیبت و بیداری ما هستند ایشان گرچه ظاهر نبوده اند ولی همیشه حاضر بوده و به مانند خورشید پشت ابر همه مردم در زمان غیبت از برکات حضورشان استفاده کرده اند و اگر حضور ایشان نبود از دین هیچ اثری نبود.

ان شاءالله به زودی خبر های خوبی خواهیم شنید….